יצירת קשר
כתוב תגובה

סוגי צ'ילרים

סוגי מצננים קיימים

סוגי מצננים וצ'לרים קיימים ומה עליכם לדעת לפני השכרת מצננים או צ'ילרים לאירועים

 

השכרת מצננים  לצינון אוויר, מיזוג תעשייתי קיימים בכל מיני גדלים. בחירת מצנן  קשורה בגודל השטח אותו רוצים לצנן. יש גם אירועים בהם מזמינים מצננים כדי לקרר שטח מסוים. כאשר מדובר למשל באירועים פרטיים כמו מסיבה בחוף הים או בחיק הטבע, אז יש גדלים מסוימים שמסוגלים לקרר שטח מסוים, לכן נדרשת התאמה בין השטח לבין יכולת המצנן . 

לעומת זאת כאשר מדובר על התקנת צ'ילר באוניברסיטה בחדרי מעבדות, חדרי מחשבים, בתי חולים או בבתי מלון, מדובר על 'צילרים בעלי יכולת קירור עצומה. המצאתו של הצ'ילר נועדה למצוא יתרון קירור למקומות גדולים תוך כדי חיסכון כלכלי וגם שמירה על איכות הסביבה.

מזגנים פועלים על חשמל, כיוון שכך, הם בהחלט לא שומרים על הסביבה. צ'ילרים לעומת זאת עובדים על פטנט של קירור מים, אלה הופכים לאוויר יבש והוא באמצעות משאבות וצינורות עובר לכל חלקיו של מבנה כלשהו. כאשר מדובר במקומות גדולים צ'ילר הוא האמצעי הכי זול והכי יעיל. קיימים כל מיני סוגי צ'ילרים וכדאי להתייעץ עם בעל מקצוע בקשר לכך.

 

מי זקוק לצי'לרים? סוגי צ'ילרים קיימים

 

צ'ילרים הוא פתרון הקירור המותקן היום בבנייני משרדים, בתי מלון, בתי חולים, אוניברסיטאות. בתי אבות, מכללות, קניונים. בתי ספר. וילות ובתים פרטיים, מפעלים ועוד. 

יש מפעלים שמייצרים מוצרים החייבים להיות בקירור, גם בתהליך הייצור שלהם ולכן במקום כזה יותקן צ'ילר כדי לצנן את המקום ולאפשר נוכחותם של חומרי הגלם או המוצרים באזור מצונן. גם מעבדות בהם עוסקים בחומרים הדורשים קירור, משתמשים בצ'ילרים כדי לקרר את החדרים. גם חדרי מחשבים דורשים קירור אי אפשר להניח ציוד אלקטרוני בתנאי חום.

בטוח שחוות שרתים היום, מאווררות את האזור עם צ'ילרים. חום ולחות עלולים לחבל במלאכת האחסון של השרתים ואתרים עלולים חלילה לקרוס בשל כך. בישראל נכון להיות מותקנים אלפי צ'ילרים במקומות רבים, בעלי תפוקה מאוד גבוהה והם מיוצרים בתקנים ואיכות של טכנולוגיה מתקדמת.

 

צ'ילרים סוגים

 

צ'ילרים כאמור הוא הפתרון היותר זול מול קירור מתחמים וחללים גדולים במזגן. יש פה חיסכון מוכח בעלויות. הם מהווים פתרונות קירור ממעולים למבנה בו יש מספר חדרים כמו לממשל למתקנים תעשייתיים, מפעלים גדולים ועוד. 

הם פועלים על קירור המים שלכם באמצעות צינורות מיוחדים עם מעבירים את המים הללו לכל יחידות הקצה בחדרים שונים. המים הם אלה שמקררים את האוויר באותו חלל. קירור המים נעשה באמצעות גז קר, אבל הוא לא בא בכלל במגע עם המים. הצ'ילרים חסכוניים בחשמל, הם לא דורשים שום תחזוקה מיוחדת במינה כמו מזגנים. 

 

מתקינים אותם בצורה סמויה והם לא פוגעים בעיצוב הפנים של החלל המסוים. הצריכה שלהם בחשמל היא נמוכה, והגז שנמצא בשימוש הצ'ילרים לא פוגע באוזון ולא באיכות הסביבה. 

מצננים להשכרה

 

 

 

 

דילוג לתוכן